Herkes Merak Ediyordu, Kredi Kartlarına İlişkin Aydınlatıcı Yanıt Geldi

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, yılın ikinci enflasyon raporunu açıklarken kredi kartı faizleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Karahan, kredi kartı faizlerine ilişkin olarak yalnızca azami faiz oranlarını düzenleyebileceklerini belirtirken, diğer konularda bir müdahale yapılmayacağını vurguladı. Faiz konusunda son yapılan düzenleme sonrasında harcamaların makul seviyelere geldiğini belirten Karahan, mevcut durumda ek önleme ihtiyaç duyulmadığını dile getirdi.

KURTULUŞ: KREDİ KARTI FAİZLERİNDE ARTIŞ BEKLENMEMELİ

Paradurumu’nun haberine göre Yeminli Mali Müşavir Ahmet Kurtuluş, kredi kartı faizleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kurtuluş, kredi kartı faizlerinin uzun vadeli kredi faizlerine göre daha cazip seviyede olduğunu belirtirken, mevcut durumun normalden daha dengeli olduğuna dikkat çekti. Kredi kartı faizlerinde bir artış beklemediklerini ifade eden Kurtuluş, kredi kartı limitleriyle ilgili mevcut düzenlemelerin bilinçli bir şekilde uygulanmadığını da ekledi.

KREDİ KARTI FAİZLERİNDE YÜKSELİŞ BEKLENMİYOR

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, kredi kartı faizlerine yönelik düzenleme yetkisinin kullanılmayacağını açıklarken, Yeminli Mali Müşavir Ahmet Kurtuluş da kredi kartı faizlerinde artış beklenmediğini belirtti. Kurtuluş, mevcut durumun normalden daha dengeli olduğunu vurgulayarak, kredi kartı limitleriyle ilgili düzenlemelerin bilinçli bir şekilde uygulanmadığını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x